Novinky

Harkány

Lázeňské městečko Harkány leží 27 km jižně od maďarského města Pécs a je vzdáleno cca 8 km od řeky Drávy, která tvoří přírodní hranici mezi Maďarskem a Slovinskem. Chráněno ze severu pohořím Villányi má vynikající podmínky pro vinařství, pěstování ovoce a zeleniny. Lázeňské objekty se nalézají v rozsáhlém lázeňském parku (0,13 km2), kde je rovněž několik plaveckých a termálních bazénů. V lázeňských domech jsou ubytováni pacienti, kteří se v lázních léčí. Pro ostatní hosty je  k dispozici ubytování v hotelech, penzionech, apartmánových domech a vilách v nejbližším okolí lázní. Ubytování v těchto objektech je vesměs na vysoké úrovni a uspokojí i náročné klienty.

Léčivá voda byla objevena v roce 1823, kdy také začíná historie těchto světově proslulých lázní. Voda vyvěrá o teplotě 62˚ C a kromě řady iontových minerálů obsahuje síru rozpuštěnou ve formě plynu, která kromě jiného velmi blahodárně působí na onemocnění revmatická, kožní a při potížích gynekologických. Je možno ji také pít při zánětech nosohltanu, mandlí, při onemocnění žlučníku a jater. Koupele celkově působí blahodárně při rekonvalescenci po nemocech, operacích a úrazech.

Harkány nabízí také řadu aktivit pro volný čas – jízdu na koni, rybolov v řece Drávě, procházky v přírodě, večerní posezení při hudbě cikánské kapely a pochoutky tradiční maďarské kuchyně.  A nelze zapomenout na vynikající maďarské víno, které je nabízeno v mnoha pohostinských zařízeních.

 

Last minute

Aktuální nabídka